sausio 28 2020 0Comment

ADVENTUR 2020

Didžiausia Baltijos šalyse specializuota tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR 2020 lankytojus kvietė skubėti lėtai. Parodos tema ir akcentu tapo sveikatos turizmas.

8-oji tarptautinė turizmo paroda prasidėjo šūkiu “VITAMINAS ATOSTOGOS”. Atidarymo ceremonijos metu akcentu tapo Turizmo sėkmingiausiųjų 2019 apdovanojimai. Tradicines vėtrunges nugalėtojams įteikė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministras Elijus Čivilis ir nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas. Džiaugėmis ir didžiavomės, kad Pakruojo dvarui buvo įteikta vietinių turistų simpatijos vėtrungė.

Pakruojyje nėra mineralinio vandens šaltinio, nėra jūros, bet yra grynas oras bei judėjimo laisvė. Čia yra Rozalimo pušynas su 4 km. ilgio pažintiniu taku. Ne visi žino, jog toks pušynas Vidurio Lietuvoje – retenybė. Literatūros šaltiniai byloja, jog čia kadaise džiovą gydėsi net pats “Tautiškos giesmės” kūrėjas Vincas Kudirka. Parodos lankytojams pristatėme ypatingo grožio medinę Sinagogą, kuri išpuošta stiprybės ir vaisingumo simboliais. Gidė Gitana Maas pasakoja, kokia ypatinga diena žydų kultūroje yra šabas, siejama ne tik su poilsiu, bet ir mokėjimu džiaugtis gyvenimu. Parodoje lankytojai galėjo susipažinti su Pakruojo dvare veiklą vykdančia vilnos manufaktūra, kurioje kuriami ne tik širdžiai mieli kūriniai, bet ir gaminamos liaudies medicinoje taikomos priemonės, gydančios ausų uždegimą, mažinančios sąnarių skausmus, padedančios atsipalaiduoti nuo įtampos ir streso. Dvaro Baronaitė, laimėjusiems loterijoje, davė išbandyti dvarų aukštuomenės vartojamus sveikatinimosi gėrimus. Mažieji lankytojai galėjo pasidžiaugti rankų darbo Pelėdžiuku ir išklausyti pasaką, pamokančią tvarkos. Žeimelio unikalumas lankytojams pristatytas J.Šliavo eilėmis bei vietinių vaistinių arbatų dovanomis.

Visa tai ir dar daugiau parodos ADVENTUR lankytojams pristatė Pakruojo gidai Irma Norkevičienė, Gitana Maas, Rasa Lekienė, Giedrė Židonienė, Pakruojo dvaro manufaktūros kūrėja Janina Vansauskienė ir jos pagalbininkė kūrėja Albina Vaitkuvienė, Pakruojo krašto Žiemgalos muziejaus Žeimelyje direktorė Daiva Skrupskelytė, Pakruojo verslo informacijos centro darbuotojai Rimvidas, Vaida ir Oksana.

Paroda sulaukė daugiau nei 300 dalyvių iš 22 šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Gruzijos, Islandijos, Ispanijos, Indonezijos, Italijos, Japonijos, Kinijos, Kipro, Kroatijos, Kubos, Lenkijos, Nepalo, Slovakijos, Rusijos, Ukrainos, Šri Lankos, Turkijos.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2 kovo, 2020