gruodžio 22 2021 0Comment

Kviečiame į leidinio “1935 m. Pakruojo štetlas” pristatymą Pakruojo sinagogoje

2021 gruodžio 28 d. (antradienį) 17:00 val. Pakruojo sinagogoje (Kranto g. 8, Pakruojis) įvyks Pakruojo verslo informacijos centro parengto leidinio „1935 m. Pakruojo štetlas“ pristatymas

2021 metais Lietuvos kultūros taryba ir Pakruojo rajono savivaldybė skyrė finansavimą išleisti 88 psl. leidinį – brošiūrą lietuvių ir anglų kalbomis, kuriame buvo aprašyti išlikę Pakruojo žydams priklausę namai ir trumpos jų gyventojų istorijos. Šis leidinys yra skirtas atminti čia gyvenusius žmones, kad Pakruojo žydai nėra tik skaičiai, bet konkretūs žmonės, kad tie išlikę žydų namai turi ką papasakoti, ir mes visi čia esantys ar atvyksiantys esame pasirengę juos išgirsti.

Pakruojo miestas pasikeitė nuo 1935 metų. Pasikeitė gyventojų sudėtis, pasikeitė gatvių pavadinimai ir namų numeracija. Leidinio pradžioje yra pateikiamas senasis, 1935 metų Pakruojo žydų namų planas, kuriame atsispindi senoji Pakruojo žydams priklausiusių namų numeracija. Toliau leidinyje 1935 metų Pakruojo žydams priklausiusiems namams yra priskiriama dabartiniai adresai ir vietos koordinatės, kurie yra atkurti pagal dabartinį miesto gatvių ir namų planą. Leidinio pabaigoje yra pateikiamas 1935 metų Pakruojo plano žydams priklausiusių namų savininkų vardų ir pavardžių sąrašas.

Šis leidinys tebūnie nedidelis indėlis siekiant priminti, kad dar taip neseniai Pakruojo miesto gyvenimas buvo visiškai kitoks. Viliamės, kad šis leidinys bus patrauklus tiek šio krašto gyventojams susipažinti su Pakruojo miesto ir jo žmonių istorijomis, tiek iš Pakruojo kilusiems žydams ir jų palikuoniams, tiek kiekvienam atvyksiančiam į Pakruojo miestą, į senąjį „Pokroy“ štetlą.

Dalyvaujantys renginyje privalo turėti Galimybių pasą arba ES skaitmeninį Covid pažymėjimą. Renginyje bus fotografuojama ir renginio nuotraukos bus viešinamos.

Renginio organizatorius: Pakruojo verslo informacijos centras