balandžio 04 2022 0Comment

Pasirašyta sutartis su Lietuvos kultūros taryba dėl projekto „Pakruojo krašto kultūros ir istorinio paveldo skaitmeninimas ir sklaida“ dalinio finansavimo

2022 bal

2022 balandžio 1 d. Pakruojo verslo informacijos centras ir BĮ Lietuvos kultūros taryba pasirašė sutartį dėl projekto „Pakruojo krašto kultūros ir istorinio paveldo skaitmeninimas ir sklaida“ dalinio finansavimo.


Šio projekto idėja yra kompleksiškai ir pilnai parodyti visą Pakruojo krašto istorinę ir kultūrinę erdvę. Priminti ir supažindinti, kad Pakruojo kraštas niekada nebuvo išskirtinai “lietuviškas – katalikiškas”, kad jame daugelis kultūrų yra palikę savo buvimo pėdsakus. Iki šiol tų “kitų” kultūrų žmonės, jų istorijos ir jų paliktos veiklos stokoja deramo dėmesio ir istorinės atminties politikos. Šis virtualus Pakruojo krašto gidas ir vaizdo filmas pristatytų Pakruojo kraštą kaip bendruomenių kraštą, kuriame gyveno ir savo palikimą bei atmintį paliko lietuviai, latviai, žydai, vokiečiai, rusų sentikiai. Tai būtų istorinės užmaršties skolos grąžinimas taip įgalinant ir parodant tikrąją Pakruojo krašto žmonių atmintį.

Projekto metu bus sukurtas virtualus 360° Pakruojo krašto gidas ir video filmas lietuvių ir anglų kalbomis pristatantis14 svarbiausių Pakruojo krašto lietuvių, latvių, žydų, vokiečių, rusų sentikių bendruomenių istorinio ir kultūrinio paveldo objektus. Projekto metu sukurtas virtualus gidas ir video filmas bus skirti ir laisvai prieinami visiems asmenims, besidomintiems Pakruojo krašto kultūros paveldo objektais. Šis gidas bus pasiekiamas internetinėse platformose, socialiniuose tinkluose visame pasaulyje, taip pat galės būti stebimas virtualios realybės akiniais.


Projekto vykdymo eiga bus viešinama Pakruojo verslo informacijos centro internetinėje svetainėje www.pakruojovic.lt ir Pakruojo turizmo Facebook paskyroje. Projektą vykdo Pakruojo verslo informacijos centras. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Pakruojo rajono savivaldybė.

Paskutinį kartą atnaujinta: 4 balandžio, 2022