liepos 15 2021 0Comment

Projekto “Draugystė veža” viešnagė Pakruojo krašte 2021 liepos 7-9 dienomis

„Draugystė veža“ Pakruojo krašte

Ilgametis projektas „Draugystė veža“ šiais metais pakvietė keliauti kartu, nueiti 500 km. Lietuvos piligrimų keliu – Camino Lituano. Kaip teigia projekto vadovė Žydrė Gedrimaitė: ”Šiuo projektu norime dar kartą pasakyti, kad šiandien mes visi – tiek turintys negalią, tiek ne, tiek žinomi žmonės, kurių gyvenimus sekame, tiek tie, kurie kuria šviesą ir grožį tyliai – visi esame naujame starte”.

Projekto dalyvių – žygeivių laukia nemažas iššūkis, svilinant 30 laipsnių karščiui nueiti 500 km. nuo Žagarės iki pat Seinų (Lenkijoje). Per dieną yra nueinama vidutiniškai apie 25 – 30 km. Kelionės maršrutas eina ir per Pakruojo rajoną, kuriame yra netgi trys Camino Lituano nakvynės vietos: Ruslių kaime (Lygumų sen.), Pakruojo mieste, Rozalimo miestelyje. Norime pasidžiaugti, kad Pakruojo krašto žmonės ir bendruomenės labai šiltai ir svetingai praeitą savaitę sutiko keliautojus, juos apnakvydino, apvalgydino, pasidalino geru žodžiu ir puikia nuotaika.

Senojoje Ruslių sodyboje keliautojus ir atvykusius svečius iš Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolio centro ir Pakruojo rajono savivaldybės sutiko sodybos šeimininkai Virginijus ir Jovita Tubiai. Klovainių jaunimas pakvietė kartu sušokti nuotaikingą šokį į kurį įsijungė projekto keliautojai. Kartu žygiuojantis dainininkas Vaidas Baumila padainavo Gyčio Paškevičiaus dainą „Mano kraštas“. Pirmoji viešnagės Pakruojo krašte diena baigėsi vakariene Dvariškių kaime esančioje „Margo ponio“ sodyboje, kurioje puikius patiekalus paruošė ir atvežė kavinės „Mochos“ kolektyvas iš Pakruojo. Po vakarienės sodybos šeimininkė Apolonija Vaitkevičienė pakvietė apžiūrėti ūkį: ponius, žirgus, ypatingus triušius ir vištas, kurie paliko didelį įspūdį visiems sodybos svečiams. Taip baigėsi pirmoji diena.

Antrąją kelionės dieną žygeivių laukė kelias į Pakruojo miestą. Atsisveikinę su Rusliais per Lygumų miestelį projekto dalyviai iškeliavo Pakruojo link. Pirmieji keliautojus sutiko Sigutėnų bendruomenė, kuri piligrimus pakvietė į bendruomenės namuose įvyksiančią vakaronę. sigutėniečiai su didžia meile, savo garsiaisiais virtieniais ir muzika sutiko svečius ir su jais praleido puikų vakarą. Į vakaronę atvyko ir Pakruojo rajono meras S. Margis, pasveikinęs žygio dalyvius. Ne veltui Sigutėnų bendruomenė yra įvardijama kaip Camino Lituano krikštatėviai, kurie kiekvieną ateinantįjį sutinka tarsi brangų vaiką. Taip baigėsi antroji diena.

Trečiąją kelionės dieną žygeivių laukė kelias į Rozalimo miestelį. Papusryčiavę Pakruojo dvaro „Traktieriuje“, apsilankę Pakruojo dvare vykstančiame gėlių festivalyje, keliautojai dar kelioms valandoms sugrįžo į Pakruojo miestą. Projekto „Draugystė veža“ keliautojų ir draugų laukė ekskursija po Pakruojo miestą, kurios metu buvo aplankyta Pakruojo sinagoga bei netrukus duris atversianti atnaujinta senoji Pakruojo gaisrinė. Prie projekto dalyvių Pakruojyje prisijungė keliautojai iš bendrijos „Pakruojo viltis“ ir Klovainių „apsaugoto būsto“ jaunuoliai, kurie kartu išžygiavo į Rozalimo miestelį. Tai viena trumpiausių Camino Lituano atkarpų, kurios metu žygio dalyviai galėjo atgauti jėgas, atsigaivinti Paežerių tvenkinyje ir atvykti į pušynuose įsikūrusį Rozalimo miestelį. Projekto dalyvius svetingai savo sodyboje priėmė V. Kazlauskienė. Pavakarieniavus žygeivių laukė ekskursija po Rozalimo miestelį, kurios metu aplankė ir nuostabiąją medinukę Rozalimo bažnytėlę. Jaukiai susėdę prie bažnyčios žygeiviai klausėsi tautodailininko ir muzikanto E. Impolio atliekamo skrabalų koncerto, projekto dalyvių širdis suvirpino vicemero V. Kacilevičiaus su dukra Marija atlikta daina. Taip baigėsi trečioji diena.

Išaušus ketvirtosios dienos Pakruojo krašte rytui, projekto dalyviai išsiruošė į Radviliškio kraštą. Dalyvius išlydėti su motociklu atvyko išlydėti Pakruojo rajono meras S. Margis, o visą šį išlydėjimą tiesiogiai transliavo LRT „Labas rytas“ laida. Ir iš tiesų, draugystė veža, ji ne tik veža, bet ir sujungia įvairiausius žmones. Draugystė nemato ar žmogus vaikšto savo kojomis ar važiuoja vežimėliu; draugystė nemato ar žmogus mato akimis ar rankomis; draugystė nemato ar žmogus kalba savo lūpomis ar širdimi. Draugystė žvelgia tiesiai į širdį, nes ji neieško sau naudos. Dėkojame visiems prie projekto prisidėjusiems, jame dalyvavusiems ir jį palaikiusiems Pakruojo krašto žmonėms. Ačiū už jūsų atvertas širdis ir jūsų skirtą laiką.

Rolandas Pupinis