Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!

Šiuos metus Lietuvos ir Latvijos kelionių projektas „Pažink kaimynus Žiemgaloje!” pasitinka su daug naujienų.Šiuos metus Lietuvos ir Latvijos kelionių projektas „Pažink kaimynus Žiemgaloje!” pasitinka su daug naujienų. Nuo 2021 birželio 11 d. iki 2021 rugpjūčio 30 d. Lietuvos ir Latvijos gyventojai yra kviečiami dalyvauti projekte, pažinti projekto vietoves, aplankyti savo šalių turistinius objektus ir įkelti “asmenukes” į projekto “Kaimini Zemgale” mobiliąją programėlę. Šiais metais bus naudojamasi tik mobiliąja programėle.Dėl epidemiologinės situacijos Lietuvoje ir Latvijoje, šias metais dalyviai kviečiami lankyti turistinius objektus savose šalyse, kadangi yra reikalinga atsižvelgti į keliavimo apribojimus ir taisykles.

Šio projekto metu dalyviai privalės aplankyti 16 lankytinų objektų savo šalyje ir virtualius vartus ties Adžūnų /Žeimelio siena ( matomus SAN programėlėje). Visi Latvijos ir Lietuvos gyventojai turintys 7 metus ir daugiau gali dalyvauti projekte.Pažymint Lietuvos ir Latvijos sienos nustatymo šimtmečio jubiliejų, ties Adžūnų /Žeimelio siena buvo sukurti virtualūs vartai matomi per SAN programėlę. Norint pamatyti šiuos virtualius vartus jums prireiks giroskopo! Giroskopas tai jutiklis išmaniajame įrenginyje padedantis matyti objektus „papildytoje realybėje“. Norint patikrinti ar jūsų išmanusis prietaisas turi giroskopą, jums reikės įvesti žodžių junginį“360 degree video” į paieškos laukelį YouTube ir peržiūrėti filmuką. Jei filmukas judės, kai sukiosite išmanųjį prietaisą, vadinasi, jūsų prietaisas turi giroskopą, tačiau jei galėsite judinti filmuką tik piršto pagalba tai reikš, kad giroskopas nėra įdiegtas.

Birželio 11 – oji yra oficiali planuojamo projekto atidarymo data, projektas bus atidarytas prie Lietuvos ir Latvijos sienos ties Adžūnais / Žeimeliu. Tikimės, kad dalyvaujančių savivaldybių merai tęs tradiciją ir pradės projektą šias metais nusifotografuodami prie virtualių vartų. Projekto komanda sukūrė pristatomąjį filmuką, kuriame galima peržiūrėti visus projekto objektus, ties kuriais projekto dalyviai turi pasidaryti asmenukes, taip pat interaktyvų google žemėlapį, nurodantį tikslias visų objektų vietas ir koordinates, kurie dalyvauja projekte nuo pat šios iniciatyvos pradžios. Taip pat pastebėjome, kad keliautojai domisi ir nori pažinti kitas, mažiau žinomas, tačiau labai įdomias vietoves, įeinančias į projekto teritoriją.Kaip ir kiekvienais metais projekto prizai yra 4 dviračiai ir 4 elektriniai paspirtukai. 4 prizai bus skirti Lietuvos dalyviams, kurie aplankys 16 projekto objektų (po keturis kiekvienoje projekto savivaldybėje) ir virtualius vartus prie Lietuvos – Latvijos sienos ties Adžūnais / Žeimeliu (matomus per SAN aplikaciją). Projekto dalyviai iš Lietuvos galės laimėti 2 dviračius ir 2 elektrinius paspirtukus. Šiuos prizus įsteigė Biržų, Pasvalio, Pakruojo ir Joniškio savivaldybės. Taip pat 4 prizai bus skirti projekto dalyviams iš Latvijos, kurie turės aplankys 16 projekto objektų (po keturis kiekvienoje savivaldybėje) ir virtualius vartus prie Lietuvos – Latvijos sienos ties Adžūnais / Žeimeliu (matomus per SAN aplikaciją). Projekto dalyviai iš Latvijos galės laimėti 2 dviračius ir 2 elektrinius paspirtukus. Šiuos prizus įsteigė Bauskės, Iecavos, Rundalės ir Vecumniekų savivaldybės.

Projekte dalyvaujantys objektai žemėlapyje: https://sites.google.com/…/akcijas-objekti-akcijos…

Dalyvavimo taisyklės: https://sites.google.com/…/kaiminize…/nolikums-nuostatai

Instrukcijos kaip pamatyti objektus SAN aplikacijoje: https://sites.google.com/…/akcijas-objekti…/mobile-app

SAN aplikacijos parsisiuntimas: http://web.san.lv/

Šis projektas vyksta nuo 2017 metų ir organizuojamas jame dalyvaujančių Biržų Pasvalio, Pakruojo ir Joniškio, Bauskės, Iecavos, Rundalės ir Vecumniekų savivaldybių. Projekto tikslas – skatinti turizmo ir verslo vystymąsi šiose vietovėse tuo pačiu metų pažįstant kaimynų kultūrą.

Informaciją rengė: Inese Turkupole – Zilpure, Bauskės turizmo informacijos centro turizmo ir projektų vadovė, +371 26457713

Įspūdinga kelionė po dvarų ir rūmų parkus

Seni parkai saugo įvairiausią augaliją ir gyvūniją, liudija istorinius įvykius. Tai vietos, kur galima pailsėti ir patirti įkvėpimą. Parengtas turistinis maršrutas „Įspūdinga kelionė po dvarų ir rūmų parkus“ yra dar neatrasta galimybė leistis į gamtą ir susipažinti su kultūros bei istorijos paveldu – dvarais, rūmais ir jų parkais – visais keturiais metų laikais.

Daugelio dvarų parkų kūrimas prasidėjo XVIII–XIX  a., taigi dauguma jų yra to laikotarpio architektoniški  mokslinės filosofijos skleidėjai, kaip antai angeliškieji, arba peizažiniai parkai, tačiau maršrutuose taip pat rasite ir romantizmo stiliaus parkų, baroko ir renesanso stiliaus sodų, taip pat parkų,  kurių formavimosi pradžios ieškoma gerokai prieš XVIII amžių. Mūsų dienų parkai saugo šimtmečiais puoselėtas vertybes – šimtamečius medžius, unikalias jų rūšis ir vaizdingus peizažus, taip pat retų ir neįprastų augalų ir gyvūnų buveines.

Į tris maršrutus įtraukti ir aprašyti 55 dvarai, išsidėstę Žiemgalos regione (Latvija) bei Šiaulių ir Panevėžio apskrityse. Papildomai sukurti specialūs pasiūlymai skirtingoms tikslinėms keliautojų grupėms: trijų kartų keliautojams, senjorams, aktyvaus poilsio gerbėjams ir keliaujantiems ne sezono metu. Pasiūlymai  parengti atrinkus įdomiausius objektus kiekvienai tikslinei grupei, apie kiekvieną objektą pateikiant naudingos informacijos.

Pasirinkę maršrutą, ieškokite „Draugo“ kortelės. Ją turintys entuziastingiausi keliautojai galės pasinaudoti specialiais pasiūlymais dešimtyje parkų, pavyzdžiui, turės progą juos aplankyti kartu su gidu, už kurio paslaugas nereikės mokėti ar gaus kitokių nuolaidų.

Parkas – tai žmogaus prisilietimu sukurta gamtos brangenybė, kuria būtina rūpintis. „Įspūdinga kelionė po dvarų ir rūmų parkus“  yra pirmasis žingsnis siekiant sužinoti, įvertinti ir dažnai iš naujo atrasti galimybe, kurias suteikia lankymasis parke.

Unikalumą kuria įvairumas – siūlome pažinti ir pamilti pavyzdingai prižiūrimus, organiškai į miesto aplinką įsiliejančius parkus, šalia esančią natūralią gamtą.

Parkas kviečia kiekvieną lankytoją stabtelėti ir pamiršti  kasdienybės skubą, plačiau atverti akis, įsižiūrėti ir įsiklausyti. Patirkite gamtos ir kultūros galią leisdamiesi į turistinio maršruto „Įspūdinga kelionė po dvarų ir rūmų parkus“ nuotykį!

Maršrutai lietuvių kalba

Maršrutai latvių kalba

Maršrutai rusų kalba

Maršrutai vokiečių kalba

Draugo kortelės taisyklės

Instrukcija, kaip gauti Draugo kortelę

Kilo klausimų dėl eskursijų?

Paskutinį kartą atnaujinta: 14 birželio, 2021